NL ABÄG1984;76
Tidigare känd som X NlABÄG1984;76.
Även känd som L 1893.
Latitud | Longitud |
52° 5′ 25.8″ | 5° 7′ 23.6″ |
UTM Zon | Östning | Nordning |
31U | 645459 | 5773231 |
- Placering:
- Das Rijksmuseum "Het Catharinjeconvent", Utrecht.
- Ursprunglig plats:
- Osäker
Proveniens:
- Gemeente:
- Utrecht
- Provincie:
- Utrecht
- Land:
- Nederländerna
1100-talet?
Medeltid; 1100–1199
Övriga anmärkningar:
I Utrecht Mariakyrkas skattkamare före 1524.